Kenmerkend voor de eerste zondag is de presentatie van het Vastenactieproject aan de kerkgangers. Daarvoor worden soms mensen ingeschakeld, die het project van dichtbij kennen. In Woerden komt Elvira Mollee, medewerkster van de Vastenactie, het landelijke project in El Salvador toelichten tijdens een themaviering. De H. Augustinusparochie (Wassenaar e.o.) voert dit jaar campagne voor een eigen, door de Vastenactie goedgekeurd, project in Togo. Diaken Jouke Schat, die onlangs in Togo is geweest, zal uitleg geven tijdens de vieringen in de Jozefkerk en de Goede Herderkerk.
Vastenmaaltijd
De parochie De Vier Evangelisten in Den Haag-Zuid organiseert een estafette van vijf vastenmaaltijden op weg naar Pasen. De eerste vastenmaaltijd vindt zaterdagmiddag plaats. De parochiekern Emmaüs biedt hiervoor gastvrijheid in de Antonius en Lodewijkkerk. De opbrengst is bestemd voor de Vastenactie.
De jongeren van M25-Warmond hebben een andere manier van fondsenwerving bedacht. Zij verkopen na de zaterdagavondviering in de Matthiaskerk tassen, bloemen en wijn. Dat zullen ze ook de volgende zaterdagen doen.
Op de speciale pagina 40-dagencampagne vindt u een actueel overzicht van alle activiteiten.