Heilig Jaar: 1.100 Nederlandse pelgrims landelijke Romebedevaart

Naast gezamenlijke landelijke momenten is er een bisdomprogramma en activiteiten in deelgroepen

image

In 2016 werd er ook een landelijke Romebedevaart gehouden in het Heilig Jaar van Barmhartigheid. (Foto: Ramon Mangold)

In totaal nemen 1.100 pelgrims vanuit heel Nederland in de eerste week van de meivakantie (26 april - 3 mei) deel aan de landelijke bedevaart naar Rome. Deze bedevaart vindt plaats in het kader van het Heilig Jaar 2025. De pelgrimage is een initiatief van de gezamenlijke Nederlandse bisdommen in samenwerking met bedevaartorganisatie Huis voor de Pelgrim in Maastricht.

Vanuit het bisdom Rotterdam nemen in totaal 169 pelgrims deel aan deze bedevaart. Onder hen zijn 21 jongeren en 108 pelgrims die reizen met Huis voor de Pelgrim, plus 40 mensen die het Romepakket boekten en op eigen gelegenheid reizen. Ook bisschop Van den Hende neemt deel aan de bedevaart.

De eerste pelgrims vertrekken zaterdag 26 april met de bus vanuit Nederland. De andere deelnemers reizen op zondag 27 april per vliegtuig naar Rome. In Rome logeren de pelgrims in verschillende hotels. In de loop van de week zijn er vier momenten waarop alle 1.100 pelgrims elkaar ontmoeten voor gezamenlijke vieringen. Op de andere momenten in de week worden er in deelgroepen aparte programmaonderdelen aangeboden.

image
image

De eucharistieviering in de Sint Pieter en de pelgrimage ernaartoe is een van de hoogtepunten van de Romebedevaart. (Foto's: Ramon Mangold)

Ook het bisdom Rotterdam heeft een programma voor deelgroepen en gezamenlijke momenten. Zo is er op maandag 28 april een catechese door bisschop Van den Hende over “pelgrims van hoop” en een eucharistieviering in de Friezenkerk (HH. Michael en Magnus kerk). Op donderdag 1 mei vieren de Rotterdamse pelgrims samen met de bisschop de eucharistie in de kerk San Lorenzo in Panisperna. Deze kerk is vernoemd naar de heilige diaken Laurentius, de patroonheilige van het bisdom Rotterdam. Diaken Henk van Zoelen zal hierbij spreken over de betekenis van Laurentius.

Landelijk programma Romebedevaart

De geplande landelijke programmaonderdelen tijdens deze bedevaart zijn:

Dinsdag 29 april
14.00 uur: Passage door Heilige Deur in Sint-Pietersbasiliek
15.00 uur: Eucharistieviering in de Sint-Pietersbasiliek

Woensdag 30 april
09.00 uur: Algemene audiëntie op Sint-Pietersplein (onder voorbehoud)
14.00 uur: Passage door Heilige Deur in basiliek Santa Maria Maggiore
15.00 uur: Eucharistieviering in basiliek Santa Maria Maggiore

Donderdag 1 mei
15.00 uur: Passage door Heilige Deur in basiliek Sint-Paulus buiten de Muren
16.00 uur: Zendingsviering in basiliek Sint-Paulus buiten de Muren.