Bisschop nodigt nieuwe katholieken uit om te ‘netwerken’
Nieuwe katholieken zijn uitgenodigd voor de kerktoetedersdag op zaterdag 21 juni
Foto: Bisdom Rotterdam
“Het is bijzonder dat we in dit Heilig Jaar opnieuw weer veel kerktoetreders mogen verwelkomen.” Dit zegt bisschop Van den Hende in de aanloop naar de kerktoetedersdag op zaterdag 21 juni in Leiden. Elk jaar organiseert het bisdom deze dag voor nieuwe katholieken.
Via de parochies zijn de nieuwe katholieken uitgenodigd voor deze gezamenlijke dag. De bisschop onderstreept de uitnodiging. Wie zich nog niet heeft aangemeld kan dat nog doen via het online formulier.
“Veel mensen sluiten zich in het Heilig Jaar van hoop aan bij de gemeenschap door hun opname in de Kerk. Het is een mooie ontwikkeling dat meer mensen van verschillende generaties worden opgenomen in de Kerk”, aldus de bisschop.
“Het is belangrijk dat kerktoetreders in de eigen parochie goede contacten hebben, kennismaken met het geloofsleven ter plekke en deel uitmaken van de gemeenschap”, vervolgt hij. “Toetreden tot de Kerk is iets dat uit persoonlijke overtuiging gebeurt, maar het is niet iets individueels. Daarom is deelnemen aan het kerkelijk leven in de parochie belangrijk, door kerkgang en ook door waar mogelijk taken op te pakken.”
“Het is belangrijk om elkaar te ontmoeten als nieuwe katholieken en te weten dat je samen behoort tot de Kerk van Rotterdam, en de wereldwijde Kerk.”
De kerktoetredersdag is een ontmoeting met andere nieuwe katholieken in het bisdom Rotterdam. In de Katholieke Kerk is het bisdom de plaatselijke Kerk, de gemeenschap van gelovigen rond de bisschop. De liturgische plechtigheid van de opname in de Kerk gebeurde in de parochies, veelal in de paasnacht en ook later in de paastijd en rond Pinksteren. Maar de verdere ingroei in de Kerk gebeurt ook op het niveau van het bisdom. “De band met het bisdom hoort wezenlijk bij de band met de parochie”, benadrukt de bisschop.
Daarom nodigt de bisschop de nieuwe katholieken jaarlijks uit voor een ontmoetingsdag met een eucharistieviering, gesprek en een gezamenlijke (eenvoudige) maaltijd.“Het is belangrijk om elkaar te ontmoeten als nieuwe katholieken en te weten dat je samen behoort tot de Kerk van Rotterdam, en de wereldwijde Kerk”, aldus de bisschop.
De ontmoeting met andere nieuwe katholieken, rond de bisschop, laat zien dat er veel mensen zijn die dit jaar de stap hebben gezet om katholiek te worden.
Het bisdom Rotterdam wordt gevormd en opgebouwd door vele parochies, waar mensen als ‘pelgrims van hoop’ onderweg zijn, met geloof en liefde in het hart. Al die mensen vormen samen een netwerk. De bisschop hoopt dat veel nieuwe katholieken zullen komen ‘netwerken’ op de kerktoetredersdag.
Per 1 juni zijn er dit jaar in het bisdom Rotterdam 130 nieuwe katholieken. Ook zijn er inmiddels 68 volwassen geloofsleerlingen die het vormsel hebben ontvangen.